ZKOUŠKY ZOP,ZPU1 pro SBT

A jak že ti stafíci pracovali?

V zásadě, i co se hodnocení týče, se jednalo o velmi vydařenou zkoušku s pěknými výsledky (o čemž svědčí většina udělených známek VÝBORNÁ). Pokud se vyskytly nějaké chybičky, šlo spíše o kosmetické nepřesnosti, které vznikaly především u chůze u nohy a při polohách. Větší chyby pramenily spíše z nervozity vůdců než z neposlušnosti psa. Co bych naopak vyzdvihl, byl zájem většiny psů pracovat s chutí, věděli, o co jde, a znali povely (společně s handlery 😊), Bezchybnost byla u všech odložení a přivolání téměř stoprocentní, což je základ nejen pro zkoušku základní ovladatelnosti psa, ale i pro život ve společnosti nás lidí a jiných psů. Přenesení psa a chůze po nepříjemném materiálu už byla jen příjemnou tečkou a pěkným zakončením celých zkoušek.

Poslední skupina docvičila kolem poledního a pak už se jen zapisovalo, zapisovalo a zapisovalo. Vyplnit vše do PP, třikrát soupisku, dvakrát bodovací kartu a u toho zvládat komunikovat se zvídavými páníčky, je mnohdy delší část zkoušek než samotné cvičení, ale i tak jsme kolem 14:00 měli vše vyhlášeno a předáno.

Píše se rok 2021 a ze ZKO Jílové odjíždí 12 spokojených a poslušných SBT, maturitu mají za sebou, v roce 2019 jich bylo 9, v roce 2018 taktéž 9 a v roce 2017 celkem 15 SBT. Takže jestli dobře počítám, již se mi za podpory klubu podařilo připravit 45 stafordšírských bulteriérů pro zkoušku základní ovladatelnosti dle řádu KJČR. Hezké číslo!

Mám radost, že přibývá více a více těch, kteří mají zodpovědný přístup vyplývající z držení psa. Navíc vlastníme-li plemeno typu bull, většina společnosti, ať už té laické, ale i té kynologické, od nás očekává, že budeme vždy o krok napřed. Tak buďme, staňme se příkladem a vyvarujme se argumentů typu: „Promiňte, on to ještě nikdy neudělal, tohle je poprvé…

Fotogalerie