A. Trénink na cvičáku

Poradím vám především v oblasti výcviku a sportu ( zaměření na APBT,AST,SBT,BT ), okrajově v oblasti výstav a chovu. Připravím vašeho psa na sportovní závody, zkoušky a výstavy ( zaměření na APBT,AST,SBT,BT ) Při výcviku a výchově psa se zaměřuji na kombinaci základní poslušnosti se silovými sporty BULL SPORTY, typické pro teriery typu bull. Při výcviku preferuji styl zábavy a zároveň výchovy.

Nabídnout ze sekce BULL SPORTY mohu trénink těchto disciplín:
TUG OF WAR, LONG JUMP, DRAG PULLING, WEIGHT PULL SPRINT (pneu, tříkolka, řetězy) HIGH JUMP, A-FRAME, HANG TIME, WALL CLIMBING, MONKEY TRACK, THRUST LOAD UP a TREADMILL.

Nejvíc se mi osvědčily individuální lekce, kde má pes i handler více prostoru k povídání, ukázkám a celkově k pochopení přístupu ke psu. Pokud začínáte s trénováním, doporučuji na začátek minimálně dvě individuální lekce.
Individuální lekce je řešení i pro maminky s dětmi, cvičiště je oplocené a unavený,spokojený odchází jak pes, tak i dítko( lépe samozřejmě bez dětí ). Pořádám však i skupinové lekce, kdy je lekce dvouhodinová a to v minimálním počtu  tří psů a max 6 psů .Nicméně dá se na přání domluvit téměř jakákoliv kombinace počtu psů na hodinu či více hodin.

Kde mě najdete ?

Lokalita I. Pesopark: úterý, středa, čtvrtek

Lokalita II. ZKO Jílové:   každou neděli

A1. Trénink štěňátek

Platí stejné pravidla jako pro dospělé první setkání 1-2 lekce individuálně a posléze můžeme pokračovat i ve skupině psů.

Kdy v první fázi dbám na jejich socializaci a základní návyky ( přivolání ) což je ve věku od 3-6 měsíců
druhé fázi což je věk od 6-9 měsíců je lehká příprava na sporty s důrazem na poslušnost.
A poslední třetí fáze je přechod mezi dospěláky, jedná se o věk mezi 9-15 měsícem

Kde mě najdete ?

Lokalita I. Pesopark: úterý, středa, čtvrtek

Lokalita II. ZKO Jílové:   každou neděli

B. Trénink mimo cvičák

V podstatě se nic nemění na mém přístupu v hodině.  Jedná se o individuální lekce či skupinové.

Jde jen o změnu prostředí oproti klasickým ZKO či Psím centrům.

Mým cílem je dosáhnout toho, aby pes pracoval stejně dobře i mimo cvičák. Často se setkávám s tím, že pes na cvičáku krásně pracuje, funguje, ale páníček si stěžuje na to, že procházka kolem paneláku, či jen obyčejný výlet  se stává hororem. Zkrátka si nejste jistí v kranflecích a potřebujete trochu podpořit a zvládnout rušivé podněty jako jsou jezdící schody v metru,  auta, projít kolem cizího psa a nehroutit se u toho. To vše jsou situace, které nám mnohdy cvičák není schopen na imitovat. Společná procházka v terénu nám může být v mnohém zásadním přínosem při dalším výcviku. 

V létě se zase můžeme zaměřit na to jak vašeho psa naučit řádit v hluboké vodě. Všechno jde, jen si to umět se svým psem dobře nastavit.

Lokalita: Praha a okolí 

 

C. Mobilní trénink

Nemáte možnost se dopravit na hodiny, ať už máte  časový nebo dopravní problém, za barákem máte super prostor, či velkou zahradu a pár známých, který mají stejný rébus. Pokud dáte dohromady skupinku 4 a více lidí na dvě hodiny tréninku, jsem schopen v rámci ČR dojet i do místa Vašeho bydliště na vaší oblíbenou louku atp. a uspořádám BULL trénink přímo na místě.

Nabídnout přitom mohu trénink těchto disciplín:

TUG OF WAR, LONG JUMP, DRAG PULLING, HIGH JUMP, A-FRAME, HANG TIME a pár překážek na MONKEY TRACK.

Poslušnost je v tomto případě samozřejmostí.

Na všechny tréninkové hodiny, ať už na cvičiště nebo kamkoliv do terénu si prosím nezapomeňte vzít: pevný široký obojek, pevné vodítko, oblíbenou hračku, pamlsek a hlavně dobrou náladu a chuť se psem pracovat a vytvářet si kamarádský, přitom pevný vztah. To je vždy základ úspěchu pro celou práci s naším psem. 

Pokud jste však případ, kdy v okolí nikoho nemáte a přesto chcete trénink v místě bydliště, po dohodě je možné zorganizovat i individuálně . Domluvit není problém téměř cokoliv. 

Lokalita : ČR 

 

D. Ostatní tréninky

V neposlední řadě se věnuji i jiným sportovním a kynologickým odvětvím kde rád pomůžu s tréninkem, přípravou či jen dobře mířenou radou. Jedná se především :

– lovecká kynologie

jsem schopen psa připravit na zkoušky, jako jsou např: BZH, ZV či prodiskutovat oblast využití teriérů typu bull v myslivecké praxi, převážně se specializuji na práci bullů ve smečce, při naháňkách na černou aj. sparkatou zvěř. Popřípadě individuální práce psů na dosledech.

– individuální musherské sporty, dogtrekking

Chtěli byste se psem běhat a nevíte jak na to. Pes se motá a neví co po něm chcete. Potřebujete poradit jaká je vhodná výbava pro tento druh sportů ?  Sám se aktivně účastním závodů v canicrossu, bikejoringu a triatlonu. Takže rád pomohu i v tomto odvětví.

 

E. Pořádání seminářů

Dle přání jsem schopný zrealizovat semináře na téma:

BULL SPORTY a LOVECKÁ KYNOLOGIE.

 

bullsporty

Nejčastější dotazy

Kdy by bylo nejlepší s pejskem začít Vás navštěvovat?

Ptala se Eliška 

 

Doporučuji se první měsíc se šťěňátkem trošku sehrát nechat ho naočkovat a pak se můžeme poprvé potkat, věk psa od 3 měsíců je ideální.  

 

Co si máme vzít s sebou na cvičák ?

Ptala se Martina


Není potřeba vymýšlet něco speciálního. Vemte co máte a co jste používali do teď. Zpravidla obojek, vodítko, pamlsek a oblíbenou hračku. Na mě už bude, abych Vám poradil zbytek, popřípadě doporučil další vhodnou výbavu pro začínající kynologický tým.  

Pro akce typu, výstava, závody, dětský den apod. mohu nabídnout pronájem aparatury i s obsluhou.

Accordion Content

Zaujali Vás moje tréninky?

kontaktujte mĚ