OKTOPUS – seriál ČESKÉ TELEVIZE

Na veterině u MVDR Hercik s Marikou, Martinou, Zarrim a Bžundou
Já a lišák

Natáčení pro Českou televizi

Měl jsme tu čest stát se koordinátorem psovitých šelem ( a jedné kočky 🙂 ) pro seriál z produkce ČT s názvem OKTOPUS. A  i když v poslední době na psaní nemám už vůbec skoro čas ( jsem totiž rád, že stíhám sám sebe ) tohle jsem sepsat musel, tento projekt si určitě pár řádků do reportu zaslouží …  

Slunečným dnem v emauzském areálu se ozývají pokyny: ticho, kamera, jedeme… Napovídají, že jej obsadili filmaři. Natáčeli tu další záběry televizního seriálu Oktopus. Kolem budov tak procházejí Miroslav Krobot, Marika Šoposká, Kryštof Hádek nebo Jiří Lábus. „Já jsem tu jen na skok,“ směje se posledně jmenovaný s tím, že dostal jen malou roli.

Pro mě jako koordinátora tento projekt trval neuvěřitelných 10 měsíců. Má práce započala telefonátem už v květnu ( 4.5. 2022 přesně v den mých 44 narozenin  ) byl to asi jeden z nejkrásnějších dárků co se profesního života týče. Volal šef z rekvizit od České televize, že pro mě mají nabídku a tak to celé začalo a skončilo až v únoru 2023.

Z hlediska produkce patří Oktopus k velkým projektům České televize, která za ním stojí. Diváci by měli první díl zhlédnout na podzim příštího roku. Autorem scénáře a režisérem je Jan Pachl. Ten v minulosti realizoval mimo jiné seriály Cirkus Bukowsky nebo Rapl.

Celkem 25 natáčecích dnů na place , několik tréninkových dnů ( hlavně kousačka do nohy se Skoťákem nám dala zabrat 🙂 ) Hanka by mohla vyprávět, kolik padlo roztrhaných gatí a jaký s tím bylo sra… srandy 🙂 

Jiří Lábus později Novinkám prozradí, že desátý díl, v němž hraje, bude tak trochu o psech. A jeho postava je nejen televizním tchánem Kryštofa Hádka, ale taky velkým milovníkem psů. Právě oni mohou, ovšem nemusejí být klíčem k dávnému zločinu…

Kdo někdy něco podobného organizoval ví, že ve finále strávíte více hodin připravami okolo než na samotném natáčení, okusil jsem xxx hodin/dní pročítání scénáře, obvolávání lidí, castingy psů, zkoušky s hercema a další a další … Ne vždy vše jede podle plánu, změny na poslední chvilku, nekonečné hodiny přejezdů, zvládl jsem i rekord v jednom dni několikrát Brno tam i zpět to když jsem hvězdu Zarriho ( hl.hrdina pes )  musel odvézt na plac a zaskočit tak nemocnou paničku Mariku to vše je role koordinátora zvířat pro film či seriál, ale ať už se událo cokoliv nic z toho bych neměnil, byla to nezapomenutelná jízda plná nečekaných zvratů, akcí a zážitků na které nikdy, ale opravdu nikdy nezapomenu. 

A na co se mohou diváci těšit? Na kriminalistu, který není úplně typický policista a který nemá jednoduchý soukromý život, je taky dost sám. „Jsem taková kontroverzní postava, která tohle oddělení dostala, protože nikdo nevěděl, co s ním. Dostane mladou kolegyni a skutečně řešíme případy, které jsou staré pět až patnáct let,“ řekl Novinkám Krobot alias kriminalista těsně před důchodem, jehož živí objasňování starých zločinů.

Potkal jsem desítky ba co možná stovky nových lidí od osvětlovačů počínaje až po samotné herce s rejžou končeje. 

Seriálem mě pod rukama prošlo celkem 21 psů,  1 kočka a 1 liška. Kdybych to rozpitval na plemena tak se v seriálu objeví Krátkosrsté Kolie, Šeltie, Border Kolie, Border terier, Bernský salašnický pes, Československý vlčák, Německý ovčák a Mainská mývalí kočka. Určitě stojí za zmíňku psí role ARON ( alias SCOT ) , BRITA ( alias BŽUNDA ) , DROBEK ( alias BUBLINA ) , KAZAN ( alias CHRIS ) , CID ( alias BAZINKA )  a v neposlední řadě hlavní role perfektně zvládnutý pes KRVESAJ ( alias ZARRI ) , kterému bude v seriálu páníčkem charismatický  Miroslav Krobot  ( hlavní seriálový detektiv kapitán Dítě ). Perfektní ve finále byli všichni i ty které jsem nejmenoval, jim všem a jejich páníčkům patří jedno velké díky za spolupráci, bez dobré party, ochoty a Vašeho času bych to nedal. Co vašeho času bez vašich čtyřnohých přátel bych to nedal o nich to bylo především. Mým úkolem to bylo „jen“ celé zkoordinovat a snad se mě/nám to povedlo.  To se konec konců všichni, včetně diváků,  dozvíme až to poběží na televizních obrazovkách. I pro nás aktéry, pro mě koordinátora, to bude jedna velká premiéra, protože do výroby už prsty koordinátora nesahají.  Takže live překvapení rovnou v TV. Těším se moc jak to celé dopadne až to vyleze ze střižny. 

  • Ústředními postavami jsou vedle Krobota a Šoposké ještě mimo jiné Kryštof Hádek, Zuzana Stivínová, Sára Venclovská nebo Tomáš Bambušek.

Budou to fajn vzpomínky pro nás pro všechny.

 Ještě jednou díky všem ! 

Reportoval koordinátor a dogman v jedné osobě 

Daniel Žďárský  

Fotogalerie

HISTORIE BULL SPORTŮ V ČECHÁCH

HISTORIE BULL SPORTŮ V ČR

Dost často se mě přátelé bull sportů a bull plemen ptají jak že to vlastně všechno začalo, kdo s tím přišel, kdo byl první, kdo co vymyslel, založil a spoustu dalších dotazů ? 

Před zhruba 8 lety jsem si položil stejnou otázku a vše vypracoval do přehledného uceléno článku, ano doba pokročila a je tomu už zase 8 let co se bull sporty a bull plemena opět někam posunula , ale historie se nemění takže jsem si řekl , že by si zasloužilo tento článek oprášit a zveřejnit zde pro další generace sportujících bull and teriérů a jejich handlerů. Ať se ví jak to celé zhruba bylo.

A kdo ví třeba je na čase dát dohromady pokračování ? Jak už jsem řekl historie se nemění a dalších 8 let už je napsáno, pro mě je to od roku 1998 nádherných 25 let. V témže roce se narodila americká stafordka Lucky ( náš první bull ) a tak to všechno začalo LUCKY BULL TEAM. Po sléze v roce 2002 následoval  první  ročník soutěže s názvem STAF BULL SHOW, letos se bude psát Staf bull show 2023, už 22 ročník.  Další desetiletí započato, budoucnost už čeká a historie dychtí po dalších řádcích, které už teď vím, že zcela jistě napíšeme  ….

Za LBT Daniel Žďárský   

Fotogalerie

STAF BULL SHOW 2021

STAF BULL SHOW 2021 - report

REPORT Z AKCE
Pomalu jsem ten víkend trochu vydýchal a věřím, že i můj team už se trochu oklepal a je na čase Vám všem ještě jednou veřejně na sociálních sítích poděkovat. Ne se všema se stihnu – stihneme rozloučit, všichni tak nějak odpadáte postupně, my jsme neustále v tempu a někdy urvat chvilku abychom se všemi pokecali atp. není jednoduché, ale věřím, že spousta z vás to chápe a všichni dorazili v pořádku domů ať už jsme se rozloučili osobně nebo jen letmým pohledem. Myslel jsem jsem si, že se po té skoro dvouleté odmlce něco změní, že bude něco jinak a jsem rád, že mohu prohlásit, že tomu tak nebylo. Přejímkou opět prošlo úctyhodných 75 psů a bylo se tudíž na co koukat konkurence v každé disciplíně, v každé kategorii to byl závod jak se patří, nadšené tváře nejen závodníků , ale i kolem jdoucích diváků ať už byli cílení na naší show nebo se jednalo o náhodné děti s příměstských táborů, seniorů či dospěláků , to vše dotvořilo dle mého perfektní atmosféru našich závodů nebo chcete-li show. A i když se jednalo o oficiální pravidla / bodovaný závod nic na tom neměnil fakt, že to akce byla pohodová a plná úsměvu, které rád vidím ač se sám možná někdy tvářím jako kakabus, ale to je ta má buldočí zarputilost a soustředěnost na danou věc aby vše klaplo, byli jsme v čase a vy aby jste byli spokojeni a já věřím, že jste byli. Nádhérné počasí, nádherné ceny, pěkné disciplíny a snad se na Vás usmálo štěstí a nějaké to pivko s dobrým žvancem jste si taky dali a na koho se neusmálo, neb se není čemu divit plný areál a ne vždy se dá úplně všechno ovlivnit a kdyby jste jen malinko tušili, někteří vědí, co kolikrát uspořádání akce předchází, raději ani nechtějte, ještě týden před akcí jsem jednu chvilku strkal hlavu do písku jako pštros a chtělo se mě brečet, ale to já nikdy neudělám, tu hlavu zase zvednu a jedeme dál, ale to jsem trochu odbočil. Chtěl jsem pokračovat… a na koho se neusmálo ten si počkal a byl i ten žvanec v podobě grilované kýty, která mimo jiné byla moc dobrá, a snad jsme to i pěkně zažrali ten 20 ročník. A s plnýma pupkama se vrhli do večerního TOW. Nádherný turnaj na závěr soboty, který předcházel ještě krásnějším nedělním výkonům v THRUST load up. Náročná disciplína co do času v pořádání, ale moc se mě to líbilo a určitě jsme tuto disciplínu neděláli naposled. To znamená, že se brzo vidíme na další show a to hnedle na podzim 9-10.10.2021 STAF BULL SHOW II.
Ještě jednou všem děkuji za účast, perfektní výkony, celemu temu za skvěle odvedenou akci letos budu konkrétní neb v šesti lidech to byla opravdu jízda Lucie Vesecká Vít Ubl Honza Roškota Zuzana Roškotová Miloš Žďárský Irena Vanišová dále samozřejmně všem sponzorů i všem kteří s naší akcí měli cokoliv společného a jakkoliv spolupracovali , bylo by toho asi hodně co bych tu mohl ještě napsat … ale slova jsou pouze slova. Důležité je co jste si odnesli ve vašich srdcích, myšlenkách, zážitcích, to je to co už Vám nikdo nikdy nesebere, jo a tu kýtu co jste zbaštili vlastně už taky ne 🙂
Na podzim na viděnou Daniel

Fotogalerie - by Irena Vanišová

ZKOUŠKY KJČR SBTC CZ

ZKOUŠKY ZOP,ZPU1 pro SBT

A jak že ti stafíci pracovali?

V zásadě, i co se hodnocení týče, se jednalo o velmi vydařenou zkoušku s pěknými výsledky (o čemž svědčí většina udělených známek VÝBORNÁ). Pokud se vyskytly nějaké chybičky, šlo spíše o kosmetické nepřesnosti, které vznikaly především u chůze u nohy a při polohách. Větší chyby pramenily spíše z nervozity vůdců než z neposlušnosti psa. Co bych naopak vyzdvihl, byl zájem většiny psů pracovat s chutí, věděli, o co jde, a znali povely (společně s handlery 😊), Bezchybnost byla u všech odložení a přivolání téměř stoprocentní, což je základ nejen pro zkoušku základní ovladatelnosti psa, ale i pro život ve společnosti nás lidí a jiných psů. Přenesení psa a chůze po nepříjemném materiálu už byla jen příjemnou tečkou a pěkným zakončením celých zkoušek.

Poslední skupina docvičila kolem poledního a pak už se jen zapisovalo, zapisovalo a zapisovalo. Vyplnit vše do PP, třikrát soupisku, dvakrát bodovací kartu a u toho zvládat komunikovat se zvídavými páníčky, je mnohdy delší část zkoušek než samotné cvičení, ale i tak jsme kolem 14:00 měli vše vyhlášeno a předáno.

Píše se rok 2021 a ze ZKO Jílové odjíždí 12 spokojených a poslušných SBT, maturitu mají za sebou, v roce 2019 jich bylo 9, v roce 2018 taktéž 9 a v roce 2017 celkem 15 SBT. Takže jestli dobře počítám, již se mi za podpory klubu podařilo připravit 45 stafordšírských bulteriérů pro zkoušku základní ovladatelnosti dle řádu KJČR. Hezké číslo!

Mám radost, že přibývá více a více těch, kteří mají zodpovědný přístup vyplývající z držení psa. Navíc vlastníme-li plemeno typu bull, většina společnosti, ať už té laické, ale i té kynologické, od nás očekává, že budeme vždy o krok napřed. Tak buďme, staňme se příkladem a vyvarujme se argumentů typu: „Promiňte, on to ještě nikdy neudělal, tohle je poprvé…

Fotogalerie

PF 2021

PF 2021 BULL SPORTY CZ

Radujme se, veselme se!

PANDU VELKOU MÁ VE ZNAKU SVĚTOVÝ FOND NA OCHRANU PŘÍRODY. CELÝ SVĚT SE POTÝKÁ S JEDNÍM VELKÝM PROBLÉMEM A PANDA V OBJETÍ S BULLEM PRO MĚ SYMBOLIZUJE OCHRANU NÁS VŠECH, NAŠEHO TEAMU A VŠECH PŘÁTEL PLEMEN TYPU BULL.  PŘESTO VŠECHNO, CO SE TENTO ROK UDÁLO, MÁME VÁNOČNÍ ČAS A JE POTŘEBA SE NAD TÍM VŠÍM POVZNÉST.

 V NOVÉM ROCE 2021

TEDY PŘEJI VŠEM JEN RADOST, VESELÍ A HODNĚ ŠTĚSTÍ!

 

ZA LUCKY BULL TEAM, ČMP BULL SPORTY CZ 

Daniel Žďárský