Na veterině u MVDR Hercik s Marikou, Martinou, Zarrim a Bžundou
Já a lišák

Natáčení pro Českou televizi

Měl jsme tu čest stát se koordinátorem psovitých šelem ( a jedné kočky 🙂 ) pro seriál z produkce ČT s názvem OKTOPUS. A  i když v poslední době na psaní nemám už vůbec skoro čas ( jsem totiž rád, že stíhám sám sebe ) tohle jsem sepsat musel, tento projekt si určitě pár řádků do reportu zaslouží …  

Slunečným dnem v emauzském areálu se ozývají pokyny: ticho, kamera, jedeme… Napovídají, že jej obsadili filmaři. Natáčeli tu další záběry televizního seriálu Oktopus. Kolem budov tak procházejí Miroslav Krobot, Marika Šoposká, Kryštof Hádek nebo Jiří Lábus. „Já jsem tu jen na skok,“ směje se posledně jmenovaný s tím, že dostal jen malou roli.

Pro mě jako koordinátora tento projekt trval neuvěřitelných 10 měsíců. Má práce započala telefonátem už v květnu ( 4.5. 2022 přesně v den mých 44 narozenin  ) byl to asi jeden z nejkrásnějších dárků co se profesního života týče. Volal šef z rekvizit od České televize, že pro mě mají nabídku a tak to celé začalo a skončilo až v únoru 2023.

Z hlediska produkce patří Oktopus k velkým projektům České televize, která za ním stojí. Diváci by měli první díl zhlédnout na podzim příštího roku. Autorem scénáře a režisérem je Jan Pachl. Ten v minulosti realizoval mimo jiné seriály Cirkus Bukowsky nebo Rapl.

Celkem 25 natáčecích dnů na place , několik tréninkových dnů ( hlavně kousačka do nohy se Skoťákem nám dala zabrat 🙂 ) Hanka by mohla vyprávět, kolik padlo roztrhaných gatí a jaký s tím bylo sra… srandy 🙂 

Jiří Lábus později Novinkám prozradí, že desátý díl, v němž hraje, bude tak trochu o psech. A jeho postava je nejen televizním tchánem Kryštofa Hádka, ale taky velkým milovníkem psů. Právě oni mohou, ovšem nemusejí být klíčem k dávnému zločinu…

Kdo někdy něco podobného organizoval ví, že ve finále strávíte více hodin připravami okolo než na samotném natáčení, okusil jsem xxx hodin/dní pročítání scénáře, obvolávání lidí, castingy psů, zkoušky s hercema a další a další … Ne vždy vše jede podle plánu, změny na poslední chvilku, nekonečné hodiny přejezdů, zvládl jsem i rekord v jednom dni několikrát Brno tam i zpět to když jsem hvězdu Zarriho ( hl.hrdina pes )  musel odvézt na plac a zaskočit tak nemocnou paničku Mariku to vše je role koordinátora zvířat pro film či seriál, ale ať už se událo cokoliv nic z toho bych neměnil, byla to nezapomenutelná jízda plná nečekaných zvratů, akcí a zážitků na které nikdy, ale opravdu nikdy nezapomenu. 

A na co se mohou diváci těšit? Na kriminalistu, který není úplně typický policista a který nemá jednoduchý soukromý život, je taky dost sám. „Jsem taková kontroverzní postava, která tohle oddělení dostala, protože nikdo nevěděl, co s ním. Dostane mladou kolegyni a skutečně řešíme případy, které jsou staré pět až patnáct let,“ řekl Novinkám Krobot alias kriminalista těsně před důchodem, jehož živí objasňování starých zločinů.

Potkal jsem desítky ba co možná stovky nových lidí od osvětlovačů počínaje až po samotné herce s rejžou končeje. 

Seriálem mě pod rukama prošlo celkem 21 psů,  1 kočka a 1 liška. Kdybych to rozpitval na plemena tak se v seriálu objeví Krátkosrsté Kolie, Šeltie, Border Kolie, Border terier, Bernský salašnický pes, Československý vlčák, Německý ovčák a Mainská mývalí kočka. Určitě stojí za zmíňku psí role ARON ( alias SCOT ) , BRITA ( alias BŽUNDA ) , DROBEK ( alias BUBLINA ) , KAZAN ( alias CHRIS ) , CID ( alias BAZINKA )  a v neposlední řadě hlavní role perfektně zvládnutý pes KRVESAJ ( alias ZARRI ) , kterému bude v seriálu páníčkem charismatický  Miroslav Krobot  ( hlavní seriálový detektiv kapitán Dítě ). Perfektní ve finále byli všichni i ty které jsem nejmenoval, jim všem a jejich páníčkům patří jedno velké díky za spolupráci, bez dobré party, ochoty a Vašeho času bych to nedal. Co vašeho času bez vašich čtyřnohých přátel bych to nedal o nich to bylo především. Mým úkolem to bylo „jen“ celé zkoordinovat a snad se mě/nám to povedlo.  To se konec konců všichni, včetně diváků,  dozvíme až to poběží na televizních obrazovkách. I pro nás aktéry, pro mě koordinátora, to bude jedna velká premiéra, protože do výroby už prsty koordinátora nesahají.  Takže live překvapení rovnou v TV. Těším se moc jak to celé dopadne až to vyleze ze střižny. 

  • Ústředními postavami jsou vedle Krobota a Šoposké ještě mimo jiné Kryštof Hádek, Zuzana Stivínová, Sára Venclovská nebo Tomáš Bambušek.

Budou to fajn vzpomínky pro nás pro všechny.

 Ještě jednou díky všem ! 

Reportoval koordinátor a dogman v jedné osobě 

Daniel Žďárský  

Fotogalerie