HISTORIE BULL SPORTŮ V ČR

Dost často se mě přátelé bull sportů a bull plemen ptají jak že to vlastně všechno začalo, kdo s tím přišel, kdo byl první, kdo co vymyslel, založil a spoustu dalších dotazů ? 

Před zhruba 8 lety jsem si položil stejnou otázku a vše vypracoval do přehledného uceléno článku, ano doba pokročila a je tomu už zase 8 let co se bull sporty a bull plemena opět někam posunula , ale historie se nemění takže jsem si řekl , že by si zasloužilo tento článek oprášit a zveřejnit zde pro další generace sportujících bull and teriérů a jejich handlerů. Ať se ví jak to celé zhruba bylo.

A kdo ví třeba je na čase dát dohromady pokračování ? Jak už jsem řekl historie se nemění a dalších 8 let už je napsáno, pro mě je to od roku 1998 nádherných 25 let. V témže roce se narodila americká stafordka Lucky ( náš první bull ) a tak to všechno začalo LUCKY BULL TEAM. Po sléze v roce 2002 následoval  první  ročník soutěže s názvem STAF BULL SHOW, letos se bude psát Staf bull show 2023, už 22 ročník.  Další desetiletí započato, budoucnost už čeká a historie dychtí po dalších řádcích, které už teď vím, že zcela jistě napíšeme  ….

Za LBT Daniel Žďárský   

Fotogalerie